top of page
Sunset on Solar Panels_edited.jpg

FAALİYETLERİMİZ

Rooftop.jpg

Endüstriyel Çatı Güneş Enerji Sistemleri

Çatılarınızın boş durması yerine yenilenebilir enerji kaynaklarının en popüleri olan Solar Enerji Sistemleri ile değerlendirerek kendi enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Elektrik faturası öder gibi veya daha düşük bir ödeme planı ile sistemin taksitlerini ödeyerek anında tasarruf etmeye başlayabilirsiniz.

İşletme giderlerinizin önemli kısmını oluşturan enerji giderlerinizden kurtularak, rekabet gücünüzü arttırıp işletmenizin karlılığını arttırabilirsiniz. Çatınız ihtiyacınız olan kurulum alanından daha geniş ise faturanızı sıfırlamak ile kalmayıp ek gelir de elde edebilirsiniz.

the-solar-energy-2023-11-27-05-16-11-utc.jpg

Arazi Tipi Güneş Enerji Sistemleri

Ülkemizin dışa bağımlı olduğu en önemli sektör olan enerji alanında, yüksek kapasiteli solar santraller kurarak, 10 yıllık dolar bazlı devlet alım garantisi ile yatırım yapabilirsiniz.
 

Tarımsal faaliyetlere elverişsiz olan atıl durumdaki arazilerinizi solar sistemleri ile değerlendirerek ekonomiye kazandırabilirsiniz. Çatılarınızın veya otopark alanlarınızın gerekli olan uygulama alanını karşılamaması durumlarında zemine Monte Solar Sistem uygulamaları ideal bir çözüm olabilir.

website-performance.jpg

Enerji Verimliliği Danışmanlığı

Enerji Verimliliği, binalarda yaşam standardı ve hizmet kalitesinin, endüstriyel işletmelerde ise üretim kalitesi ve miktarının düşüşüne yol açmadan, birim hizmet veya ürün miktarı başına enerji tüketiminin azaltılmasıdır.

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğünün, eğitim, etüt ve bilinçlendirme çalışmaları ile bina sektöründe %30, sanayi sektöründe %20 ve ulaşım sektöründe %15 olmak üzere dört Keban Barajı inşa edebilecek yaklaşık 7,5 milyar TL değerinde enerji tasarruf potansiyelimiz olduğu tespit edilmiştir.

Isıtma, aydınlatma ve ulaşım ihtiyaçlarımızı karşılarken, elektrikli ev eşyalarımızı kullanırken, kısacası günlük yaşantımızın her safhasında enerjiyi verimli kullanmak suretiyle, ihtiyaçlarımızından kısıtlama yapmadan aile bütçesine, ülke ekonomisine ve çevremizin korunmasına katkı sağlamamız mümkündür.

electric-car-power-charging.jpg

Solar Otopark Uygulamaları

Yazın kavurucu sıcaklarından araçlarınızı korurken atıl durumda olan otopark alanlarınızı daha estetik ve doğa dostu bir çözüm ile değerlendirerek enerji ihtiyacınızı karşılayıp gelir elde edebilirsiniz.

 

Yazın kavurucu sıcaklarından araçlarınızı korurken atıl durumda olan otopark alanlarınızı daha estetik ve doğa dostu bir çözüm ile değerlendirerek enerji ihtiyacınızı karşılayıp gelir elde edebilirsiniz. Çatı uygulamalarındaki proje uygulama alanının yetersiz kalması durumunda çözüm olabilecek mükemmel bir alternatiftir.

İster bir ister düzinelerce araçlık otopark alanları, düzgün bir geometriye sahip olmasalar dahi kolayca solar santrallere çevrilebilirler.

engineer-working-at-solar-cell-farm-power-plant-wi-2023-11-27-05-01-46-utc.jpg

Uzaktan İzleme Bakım ve Onarım Hizmetleri

Uzaktan Takip Sistemi ile üretimin ve tüketimin bir önceki güne, haftaya, aya ve yıla göre karşılaştırılmalı değişimleri vb. bilgiler elde edilebilir. Uzaktan Takip Sistemleri ile bilgisayar, tablet ve akıllı telefon üzerinden sisteminizde ne kadar üretim yapılıyor, hava durumu nasıl, rüzgar hızı ne oranda gibi bilgileri ve Solar Sistemin ürettiği enerji ile ilgili anlık raporları alabilirsiniz.

Elde edilen bilgiler sistem performansının değişiminin gözlenmesini sağlar. Sistemde üretimi etkileyebilecek oluşmuş hataların erken tespiti sağlanarak üretimde verimlilik maksimize edilir. Sistemde üretimi etkileyebilecek oluşmuş hataların erken tespiti sağlanarak üretimde verimlilik maksimize edilir.

bottom of page